סמארטפונים וטאבלטים

דור רביעי: המציאות בישראל

אחרי שנים של המתנה, הדור הרביעי של הסלולרי אושר על ידי משרד התקשורת והפך למציאות בישראל. פריסת טכנולוגיית LTE של הדור הרביעי ברחבי הארץ תבוצע בהדרגה על ידי ספקיות הסלולרי הגדולות, כמו חברת סלקום. הפריסה אמורה להסתיים לקראת סוף שנת 2014, ולשפר באופן משמעותי את קצב ומהירות הגלישה של הציבור הרחב.

למה המתנו כל כך הרבה זמן?

בדור השלישי של הסלולר, ישראל הייתה בין המדינות הראשונות בעולם לאמץ את הטכנולוגיה המתקדמת. ואולם, בדור הרביעי ישראל נמצאת בפיגור גדול בהשוואה למדינות רבות אחרות. הסיבה לפער נובעת בעיקר מאופן התנהלותו של משרד התקשורת, אשר התמהמה ועיכב את שחרור התדרים לדור החדש. יחד עם זאת, חשוב לציין כי גם חברות התקשורת בארץ קיבלו בברכה את ההמתנה, שאפשרה להן להתייצב כלכלית בטרם ייכנסו להשקעה גדולה חדשה. כאמור, לאחר עיכובים רבים והמתנה ארוכה הקמת הדור ה-4 תפסה תאוצה. עד סוף שנת 2014 אמורה להסתיים הקמת התשתיות ולספק לציבור הרחב ביצועים מעולים, המבוססים על הטכנולוגיות היותר חדישות ומתקדמות בעולם.

מורכבות התדרים 

יש להבין כי תדרים הינם משאב מוגבל המנוהל ומוקצה על ידי המדינה. משאב זה נחלק בין צרכי וגופי תקשורת שונים, בניהם הצבא ומשרד הביטחון, הרדיו, הטלוויזיה ורשת הסלולר. כל זאת, תוך  תיאום תדרים עם מדינות שכנות ועמידה בהנחיות ותקנים בינלאומיים. לכן, על מנת להפעיל דור casino online חדש ומהיר יותר של רשת סלולר, המדינה מקצה 8 רצועות תדרים נוספות אשר יירכשו במכרז על ידי חברות תקשורת שונות.

מה זה אומר – דור רביעי?

בשפת הסלולר, דור משמעו טכנולוגיה חדישה המחליפה באופן מלא את פריסת האנטנות של חברת הסלולרי. עד כה פעלו בישראל רשתות מדור 2 ו- 3, כשחצי דור כמו 2.5 או 3.5 משמעו שדרוג  תשתיות הרשת הקיימת. כפועל יוצא מכך, החלפת דור סלולרי הינו הליך הדורש השקעה עצומה  מצד חברות הסלולר, ולכן הוא מתרחש פעם אחת בכל 7 עד 10 שנים. עבור הציבור הרחב, שינוי דור סלולרי משמעו גידול משמעותי בקצב הגלישה ומגוון נוסף של שירותים חדשים.  כך לדוגמא, מהפכת מכשירי הסלולרי החכמים על האפליקציות הרבות שהם מציעים, לא הייתה אפשרית בלעדי המעבר לדור 2 ואחריו לדור 3. הדור הרביעי של הסלולרי מבוסס על טכנולוגיית LTE- Long Term Evolution. זוהי טכנולוגיה המאפשרת גידול משמעותי במהירות הגלישה.

הדור הרביעי של סלקום

אחת החברות הראשונות שקיבלו היתר להפעיל רשת מדור 4 הינה סלקום, הפורסת את הרשת בעזרת חברת נוקיה. דור רביעי בחברת סלקום מוצע בחינם עבור כל לקוחות החברה שיש ברשותם מכשיר סלולרי התומך בטכנולוגית LTE הנדרשת. יחד עם זאת, יש לציין כי רק לאחר קבלת כל רצועות התדרים לרשת זו היא תוצע לקהל הרחב במהירויות גבוהות. לכן, נותר רק להמתין עוד מעט עד שאפשר יהיה לטוס ברחבי האינטרנט עם הסלולרי.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בדקו גם
Close
Back to top button