כללי

אחסון בענן כל היתרונות

עד היום כל התוכנות היו מאוחסנות במחשב שלנו, ואם במידה וקרה משהו למחשב, נגנב, או שקבצים שיש על המחשב נמצאים במחשב בעבודה או בבית ואין דרך להגיע אליהם. וכל זה שירותי ענן באים לפתור כל הקבצים שלא נמצאים לידינו אלא במחשב אחר ניתן לעשות זאת ע"י שרת מרוחק וניתן לגשת אליו מכל מקום. כיום ניתן ניתן לבצע שירותי אחסון אתרים באמצעות ענן

 

הפעילות הבולטת של שירותי ענן

אבן הדרך המשמעותית של שירותי ענן התחילה ע"י מיילים ומה הכוונה? אם נכנסים למייל שלנו כל מה שצריך זה לספק שם משתמש וסיסמא וכבר אנחנו נמצאים בענן, לא צריכים לדאוג אם יש גיבוי או אין גיבוי הרי בעזרת הסיסמא שנתנו  זה בעצם ה"אסמכתא" או "האוקי" שאפשר להמשיך ולהיכנס למייל שהוא שלנו.

חברות ועסקים רבים הבינו כי מדובר במהפך משמעותי גדול וכיום הם פונים אל אחסון אתרים, מה שנותן ומספק גיבוי מלא למידע או לקבצים שיש להם. והגישה אליהם היא רק בעזרת סיסמא שידועה למי שרשאי להיכנס למערכת.

 

האם ניתן לעשות את כל פעולות האחסון לבד?

ובכן לא מדובר רק באחסון בלבד אלא גם צריך תחזוק האחסון , תוכנות שירות שלנו, בשביל זה צריך טכנאי מחשבים , גיבוי, צריכים לדאוג שלא ייגרם נזק לתוכנה. אחת לכמה זמן יש צורך בשדרוג התוכנה ולכן צריכים להיעזר באיש מקצוע דהיינו טכנאי מחשבים שיידע כיצד לעשות זאת באופן מקצועי. אז נכון ששירותי ענן נותנים גיבוי במקרים שונים , יחד עם זאת צריך כל הזמן להיות עם יד על הדופק כדי שהכל יעבוד כמו שצריך. ברגע שיש מישהו שמכוון ובעצם מוריד מאיתנו את כל כאב הראש הזה אז הרבה יותר קל לעבוד ולשמור קבצים או כל מיני חומרים כאלו ואחרים בשירותי ענן. לכן מומלץ להיות מגובים לא רק בשירותי ענן אלא גם במספקי שירות שיחד עושים את העבודה והמידע נמצא בכל רגע נתון בענן הפרטי שלנו.

שירותי ענן ללא ספק הם יעילים משום שהם נותנים את המקום הבטוח והרגוע הזה, שיש גיבוי והמידע לא הולך לאיבוד או לא מגיע לכל מיני מקומות שהיינו שמחים מאד שלא יגיעו לשם. בנוסף שישרותי ענן עושים לנו סדר בארגון, בעסק ואפילו בתור אנשים פרטיים, לא צריך לזכור איפה הקובץ הזה נמצא או התמונה או הסרטון, פשוט מאד כניסה לענן תפתור את כל הבעיות הללו של ארגון וסדר. 

 

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button