כללי

מטענים לסוללות – מה צריך לדעת?

המושג מטען לסוללה מתייחס למספר מכשירים המשמשים להטענת אנרגיה בסוללה נטענת על מנת לחדש את יכולות אספקת החשמל שלה. בימים אלה אנו משתמשים במטענים לסוללות עבור יישומים רבים, והרבה מכשירים ניידים ומכשירים דיגיטליים כגון מצלמות הינם בעלי סוללות נטענות שצריכות הטענה קבועה על מנת להבטיח שהמכשיר ישאר פונקציונלי.

כמות ההטענה שמכשיר דורש תלויה בסוג ובדירוג הסוללות במכשיר. התקנים מסוימים יכולים לעמוד במקור טעינה קבוע וממושך ואינם נפגמים במידה ומקור הטעינה נשאר במקומו גם לאחר שהסוללות כבר טעונות במלואן. התקנים אחרים ינתקו את זרם החשמל לסוללות ברגע שהן יגיעו לרמת טעינה מלאה. מטענים מסוימים מטעינים בצורת טפטוף, ומספקים כמות קטנה בלבד של זרם שיכול להטעין סוללה במספר שעות, בעוד שאחרים יכולים לטעון סוללות בפחות משעה.

ישנם סוגים רבים ושונים של מטענים לסוללות המשתמשים בשיטות רבות ושונות, ואנו רק נזכיר אחד או שניים מאחר ואנו מתרכזים במטענים עבור טלפונים ניידים, טלפונים החכמים, מכשירי iPhone, האייפוד והאייפד, אליהם אנו מתייחסים לעתים קרובות כמטעני סוללה ניידת.

סוג אחד הוא מטען האינדוקציה המשתמש בצורה של השראה אלקטרומגנטית על ידי העברת אנרגיה חשמלית באמצעות צורה כלשהי של צימוד אינדוקטיבי. בשנים האחרונות הם מיועדים לשימוש בסביבות בהן מטענים רגילים עשויים להוות סיכון של התחשמלות, כגון חדרי אמבטיה ואזורים אחרים בהם המשתמש עלול לבוא במגע עם מים. מברשות שיניים חשמליות הן דוגמא טובה לחפצים שעשויים להשתמש במטען אינדוקציה. Powermat מספקת מגוון רחב של מטעני אינדוקציה אשר נועדו להטעין מגוון של טלפונים חכמים, כולל iPhone באופן אלחוטי.

השימוש הגדול ביותר עבור מטענים לסוללות הוא כנראה בשוק הטלפונים הניידים, ובשנים האחרונות הסטנדרט עבור טעינת התקנים ניידים הוא באמצעות חיבורי USB. חיבור microUSB פותח במיוחד על מנת חבר כבל USB להתקן נייד, כגון טלפון או מצלמה דיגיטלית. המתחים בחיבורי USB הם בערך 5 וולט עם מקסימום של 5.25 וולט, ולכן הם אידיאליים ברוב המקרים בשל המתח הנמוך המעורב. מאז 2009 רוב ספקי הסלולר הגדולים הסכימו לתקנן את השימוש ב-microUSB כממשק בטלפונים ניידים לצורך טעינת הסוללות.

סוג נפוץ של מטען הוא מטען ברכב הניתן לשימוש עם מכשירים כגון טלפונים ניידים, נגני MP3 ודגמי SatNav. הם מקבלים את כוחם באמצעות חיבור עם מצת במכונית והינם בעלי טווח של בין 12 ל-24 וולט ופלט של 5 וולט ו-1 Amp. חלק מהמטענים הללו מגיעים עם מבחר של חיבורים על מנת להתאים אותם למגוון רחב של מכשירים ניידים. דוגמא טובה למטען אוניברסלי לרכב היא F8Z689CW Belkin אשר נועד להטעין את מכשירי אפל כמו iPad, iPhone או iPod תוך כדי תנועה. מכשיר קומפקטי זה יושב בצורה מסודרת בלוח המחוונים שלך ומתחבר למצת הרכב, וכן מספק כבל באורך 3 מטרים לחיבור למכשיר הנייד שלך.

ישנו מגוון רחב של מטענים ניידים ומתאמים כיום בשוק אשר תוכננו במיוחד לשימוש עם מכשירים ניידים, וזה באמת תלוי בדגם שמתאים לצרכייך. אני בהחלט הייתי ממליץ לקנות דגם של יצרן ידוע, במיוחד כאשר הרבה עותקים זולים מציפים את השוק בחודשים האחרונים, אשר חלקם פגומים, ובמקרים מסוימים מסוכנים.

 

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בדקו גם
Close
Back to top button