פתרונות לעסקים

טכנולוגיות שונות לזיהוי עובדים

עידן הטכנולוגיה כבר מזמן נחת אצלנו, זאת ניתן לראות בכל מקום ובמוצרים שונים שמתפתחים ועושים לנו את החיים הרבה יותר קלים ונוחים. גם במקומות עבודה רבים חשבו על איך להקל על העובד מבחינת שעות נוכחות ומה הכוונה? כל עובד שמגיע למקום עבודתו צריך הוכחה או אישור שאכן הגיע למקום העבודה וכיצד? בעזרת כרטיס עובד, אז במהלך השנים כרטיסי העובד היו קצת מסורבלים ולא נוחים לפעמים אבדו וכ'ו. כדי שמצבים אלו לא יקרו ואותו עובד יוכל לבצע את עבודתו בראש שקט הונפקו כרטיסי עובד דיגיטאליים המאפשרים לו רק להעביר כרטיס ובכך להמשיך בשגרת היום.

גם בגזרת כרטיסי העובדים ישנה מגמה הולכת ומתקדמת וכיום יש מבחר טכנולוגיות שונות לזיהוי עובדים.

כרטיס חכם

כרטיס חכם הוא בעצם כרטיס זיכרון מפלסטיק שמטרתו לשמור מידע בצורה מאובטחת. המידע שנמצא בתוך כרטיס הזיכרון החכם הוא זמין למי שמיועד המידע הזה, כלומר לא כל אחד יכול לפרוץ לכרטיס ולמצוא את המידע שיש בו. כרטיס הזיכרון החכם בנוי בעזרת שמי ממשקים שונים שתורמים לספק מידע עדכני ומאובטח. ממשק אחד נמצא על הכרטיס עצמו וניתן לקרוא את הנתונים שלו בעזרת מגע בין השבב לקורא. הכרטיס החכם בשונה מכרטיס אשראי לצורך העניין , פה הוא קצת יותר עבה.

ממשק נוסף והוא פחות גלוי הוא נמצא בתוך הכרטיס ומחובר לאנטנה . כך בעזרת כרטיס חכם ניתן לעקבו אחר כניסותיו ויציאותיו של העובד ממקום העבודה, לבדוק בכל רגע נתון היכן הוא ממוקם.  

כרטיס קירבה

כרטיס הקירבה גם הוא מפלסטיק , יש בו מידע ונתונים כאלו ואחרים. יש מגוון שבבים הנמצאים בתוך כרטיס הקירבה ומאפשרים לספק מידע , כמובן הכל בהתאם לסוג השבב. לכרטיס הקירבה יש פס מגנטי והוא מיועד לבקרת כניסה של עובדים. ברגע שעובד מעביר את כרטיס הקירבה הנוכחות שלו נרשמה. בכרטיס הקירבה יש מספר מסוים שכל עובד מקבל ובעזרת המספר הזה ניתן לזהות באופן מדויק מי נכנס או יצא ממקום העבודה. לכל עובד יש כרטיס קירבה אישי משלו.

ברוב מקומות העבודה שיש להם כרטיסי עובד , מופיע על גבי הכרטיס שם החברה עם הלוגו שלה, דבר זה חשוב משום שבמקרה של אבידה ניתן להחזיר את הכרטיס לכתובת או לשם החברה שנמצא על גבי הכרטיס , יש מקומות שבעזרת שם החברה ניתן לקבל הטבות והנחות ולכן שם החברה מאד חיוני וחשוב שיהיה על גבי הכרטיס לצורך זיהוי וודאי.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button