וידאו ואודיו

איך לבצע התקנת מצלמת אבטחה לעסק?

התקנת מצלמות אבטחה היא צורך הכרחי של עסקים בימינו. לא חסרים מקרים של גניבות של עוברי אורח ואפילו גניבות של עובדים. כמובן שלא רק גניבות מצדיקות מצלמות אבטחה לעסק, גם מקרים של ונדליזם ושאר סוגיות ביטחונית עלולים להיות סיבה טובה להתקנת מצלמות אבטחה בעסק. אז איך מתבצעת התקנת מצלמות אבטחה לעסק?

שלב ראשון – זיהוי הצרכים

לפני שמתקינים מצלנות אבטחה חייבים להבין את הצרכים של העסק. ישנם סוגים שונים של מצלמות אבטחה וצידו מתאים; לכל אחד יש את המחיר שלו ואת היתרונות והחסרונות. מה שיכול להיות מתאים לעסק אחד אינו בהכרח מתאים לעסק אחר. לכן השלב הראשון בהתקנת מצלמות אבטחה לעסק הוא התייעצות עם בעלי מקצוע. על מתקיני המצלמות להדיע אל העסק על מנת להתרשם, לייעץ ולקבל החלטות יחד התכם. אנשי המקצוע צריכים לזהות היכן הנקודות החלשות של העסק ולהתאים את המערכת המתאימה.

שלב שני – הצגת האפשרויות ללקוח.

לכל עסק יש את הצרכים שלו ויש להתאים עבורו את מערכת המצלמות באופן אישי. אך בהחלט ישנה יותר מאפשרות אחת אשר עלולה להתאים. בדרך כלל מקובל להציג לבעל העסק מספר אפשרויות ברמות מחיר שונות. המתקינים יכולים לתת את ההמלצה על המערכת האופטימלית את בסופו של דבר בעל העסק חופשי לקבל החלטה לפי התקציב שלו ולפי ראות עיניו. ישנם סוגים שונים של מצלמות וכל מצלמה היא נושא בפני עצמו, אך ברמת העיקרון ניתן לחלק את המצלמות לשני סוגים – מצלמות עצמאיות המקליטות את המתרחש על כרטיס זיכרון או מצלמות המחוברות למכשיר הקלטה דיגיטאלי.  זהו שיקול שצריך לעשות; בדרך כלל כאשר מדובר במצלמה בודדת אין צורך במכשיר הקלטה דיגיטלי, אך כאשר מדובר במערכת מרובת מצלמות מחברים את כולן למכשיר הקלטה דיגיטלי המאפשר לשלוט בהן בצורה מרוכזת.

שלב שלישי – התקנת המצלמות

לאחר שהתקבלו כל ההחלטות יש לגשת להתקנת המצלמות עצמן. על המתקינים להתקין את המצלמות בנקודות עליהן סוכם. במקרים רבים הדבר דורש הרצת כבלים של ווידאו וחשמל המזין את המצלמות. חשוב להקפיד גם על האסתטיקה, אתם לא רוצים כבלים וחוטי חשמל גלויים ומכוערים אלא עבודה יפה ונקייה.

שלב רביעי – הדרכה ללקוח

מצלמות אבטחה לעסק אינן מסובכות לתפעול אך בכל זאת יש צורך בהדרכה עבור מי שמעולם לא התעסק במערכות שכאלו. צוות המתקינים חייב להדריך את בעל העסק ולהראות לו כיצד ניתן לנגן את סרטי הווידאו; כיצד ניתן לחפש אירועים מסוימים וכיצד לשמור את סרטי הווידאו שיש בהם צורך.

בעבר לאנשים רבים הייתה רתיעה מהתקנת מצלמות אך היום הציבור בוגר יותר ומבין שהמצלמות מספקות אבטחה לכולם. מצלמות אבטחה לעסק שומרות על העסק אך גם על העובדים. חשוב לספק לעובדים סביבת עבודה בטוחה ומצלמות עבודה הן חלק מהעניין.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button