לימודים טכנולוגיים

פיתוח מנהלים

חלק בלתי נפרד מהצלחתו של כל מנהל תהיה קשורה להתפתחות שלו בחייו הניהוליים ולכלים אותם הוא מביא ל"פלטפורמת העבודה" שלו. מאמר זה יעזור לקוראים להבין מהו פיתוח מנהלים וכיצד הדבר בא לידי ביטוי.

נולדת להיות מנהל

יש אנשים ששומעים את המשפט "פשוט נולדת להיות מנהל" מההורים, חברים ואנשי מקצוע שונים. אך מה שאותם אנשים קרובים ויקרים שזיהו את הפוטנציאל הניהולי של אותו אדם ומעריכים את היכולות שלו, לא אמרו לו הוא שהוא שלמרות היכולות שלו הוא חייב מסגרת לכל הכישורים שלו וארגז כלים אותו הוא יכול לקנות רק באמצעות קריאה, תרגול, סדנאות פיתוח מנהלים ועוד. לא כולם יכולים להיות מנהלים, אך אלו שבנויים לכך ומעוניינים להיות מנהלים מוצלחים לאורך זמן ידאגו להכשרות, לעדכונים, לתרגולים ולהוספה של כלים חדשים מדי תקופה לארגז הכלים הקיים.

פיתוח מנהלים- על מה מדובר?

מנהל תמיד יתקל במהלך היומיום בסיטואציות שונות אותם היא יצטרך לפתור בצורה הטובה ביותר, שכן אלו ישפיעו על התוצאה הסופית בה הוא מעוניין. מנהל חייב להתמודד עם ריבוי משימות ופתרון בעיות שונות של אנשים שונים בצוות שלו ומחוצה לו. פיתוח מנהלים מיועד לכל אדם שמעוניין להיות מנהל או שמעוניין לשרוד לאורך זמן בתור מנהל ואף להתקדם הלאה. סדנאות פיתוח מנהלים תמיד יכללו פיתוח של יכולות הניהול, תרגול אותן יכולות ויישום בשטח. סדנאות אלו יעזרו לכל מנהל לשפר את ההתנהלות שלהם.

סוגים שונים של סדנאות

יש סוגים שונים של סדנאות וכל אחד חייב להחליט מראש האם הוא מעוניין להירשם אל סדנא בנושא ספציפי בו הוא מעוניין להתחזק או שמא הוא מעוניין בסדנא תהליכים שתימשך כמה פגישות ותלווה אותו לאורך ההתנסויות הניהוליות שלו ותעזור לו בד בבד לשפר אותן. יש סדנאות בתחום ניהול משא ומתן, כאלו בתחום אמנות הניהול, יישוב קונפליקטים, התמודדות עם התנגדויות והרשימה עוד ארוכה.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button