פתרונות לעסקים

כמה דברים שלא ידעתם על בינה עסקית

בינה עסקית היא חרך צר לעולם שלם שכנראה יופיע בעתיד הלא רחוק. מדובר למעשה על לרתום את הבינה המלאכותית לחישוב וניתוח החלטות בעולם העסקי.

בכל עסק קבלת ההחלטות היא אחת הפעולות החשובות ביותר שיכולות, בקלות, להיות ההבדל בין הצלחה לכישלון.

אולם בגלל שכולנו בני אדם, בני אדם טועים, טעויות קורות ולפעמים גם טעויות קריטיות. למחשב, יש יכולות חישוב וניתוח נתונים מדויק בהרבה משל בני האדם ולכן הוא יכול לתת לכם תמונה ברורה על מה שקורה בעסק ואפילו, מה באמת כדאי לעשות. המשיכו לקרוא כדי לדעת.

בינה עסקית מה זה ואיך זה עוזר לכם?

כמו שפתחנו, בינה עסקית לעסקים היא בעצם תוכנת מחשב שאמורה לעזור לכם בקבלת החלטות חכמה יותר בעסק. 

למשל, אם אתם רוצים להזמין סחורה, אבל אתם לא יודעים בדיוק כמה, אתם לא רוצים לרכוש יותר מידי כדי לא לדלדל את תזרים המזומנים של העסק, מצד שני אתם לא רוצים שלקוחות שרוצים לא יהיה להם ותפסידו כסף, מה עושים במקרה כזה?

התוכנה, יודעת לנתח מעולה את מצב הרכישות של המוצר, ליצור סטטיסטיקה פשוטה של הרכישות מאותו מוצר ועל בסיס זה אתם יודעים כמה להזמין.

למעשה, זה החלק הפחות מפתיע בתוכנה. ההחלטה כמה מוצרים להזמין, היא די טקטית, אולם התוכנה יכולה לעזור לכם גם בקבלת החלטות אסטרטגיות. 

על ידי פילוח המידע שיש לכם בעסק, על המוצרים, על ההוצאות וההכנסות, תוכלו ליצור שינוי ושטתי ברמת הרווחיות שלכם על ידי כך שתכניסו את סוג המוצרים שיותר רווחיים או מבוקשים על ידי הלקוחות ותפחיתו את המוצרים שאתם לא ממש צריכים ואתם מחזיקים רק בגלל שזה התחום של החנות. 

עוד מידע בנושא תוכלו למצוא גם באתר https://www.rotlein.co.il/

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button