אינטרנט

חשיבות של מהירות האתר לקידום

למהירות האתר ישנה השפעה ישירה על קידום אתר במנועי החיפוש. כך לפחות אומרים מחקרים שחקרו את הנושא. בסופו של יום מדובר בדרישה הגיונית של מנוע החיפוש – נתייחס לצורך העניין לגוגל – שכן זו הצהירה זה מכבר כי היא פועלת לטובת חווית המשתמש. העובדה שאף אחד אינו אוהב לגלוש באתר איטי שבמעבר בין הדפים בו לוקחת זמן יכולה להדגים לנו מדוע מהירות האתר תורמת לחוויית המשתמש ומדוע בעצם היא גם תורמת לקידום האתר.

כיצד חושב ומרגיש הגולש?

בדור האינסטנט שאנו חיים בו, בו כל אחד רוצה להספיק הכול ומהר אנו יכולים להבין מדוע בעת גלישה באינטרנט הגולש מעוניין למצוא במהירות מה שהוא מחפש ואינו רוצה לבזבז זמן יקר באתרים איטיים, בטח לא כאשר יש אופציות אחרות טובות יותר. מכאן שאנו יכולים להבין את התסכול שבגלישה באתר שבו טעינה של דף מתמשכת זמן רב ומכאן שחווית המשתמש שלו באתר היא נמוכה יותר. כאשר חוויית המשתמש נמוכה זה ישפיע על קידום האתר. זאת ועוד שהוא יוצר ניגודיות לפעילויות הפוכות שידועות כמסייעות לקידום כמו למשל שאם יאהב את האתר או התוכן שקרא או צפה בו באתר שלכם הוא ישתף אותו ברשתות החברתיות (לדוגמה יעשה שיתוף לפייסבוק) וימליץ על האתר מה שיעלה את המוניטין של האתר בעיני מנוע החיפוש. כמו כן אם האתר יהיה איטי ומסורבל הרי שהגולש יאבד מהר את הסבלנות ויצא מהאתר ואילו גולש מרוצה שיוכל לדפדף בצורה חלקה בין הדפים באתר יאריך את זמן השהייה שלו באתר מה שגם כן ישפיע בצורה מהותית על הקידום.

פעולות שנוכל לבצע לצורך שיפור מהירות הגלישה באתר שלנו:

ראשית יהיה עלינו להשתמש בכלי אשר יכול לבדוק את מהירות האתר שלנו. הכלי הפשוט והנגיש ביותר הוא זה של גוגל כמובן – google page speed. ישנן לא מעט שיטות לשיפור המהירות באתר ושילוב של מס' שיטות יסייע משמעותית בהפחתת זמן הטעינה באתר.

שרת – שרת האחסון שלכם ישפיע בצורה ישירה על מהירות האתר שלכם. שרת חזק יותר עם נפח אחסון גדול יותר יספק לכם מהירות גלישה משופרת יותר.

גודל הקבצים והתמונות באתר – קבצים ותמונות ידועים ככאלה התופסים הרבה מקום על השרת. ישנם תוספים המאפשרים לנו דחיסה של קבצים ותמונות למשקל קטן יותר.

בצעו ניקיון באתר שלכם לעמודים וקבצים לא רלוונטיים. כל אלה תופסים מקום חשוב בשרת שלכם וככל שיהיה פחות עומס על השרת כך זמן הטעינה יהיה מהיר יותר.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button