כללי

סוגי כבלים

מאז המצאת החשמל כבלים הפכו למצרך חיוני וחשוב למעבר של חשמל. הכבלים הם חשובים ביותר, שכן הם משמשים מקום בטוח להובלת הזרם החשמלי ממקום למקום. יש סוגים רבים של כבלים להובלת חשמל וסוגי כבלים שונים להרמה וגרירה. הכבלים עשויים לרוב  מנחושת או מסיבים אופטיים בשל העובדה שהם גמישים ונוחים לשימוש.

כבלים לעבודה בתנאים שונים:

לכול סוג של עבודה יש כבל שמתאים לו יותר וכבל שמתאים פחות. יש הרבה שיקולים ישי לקחת בבחירת כבל נכון. תנאי עבודה, רטיבות, עמידות, כוח, גמישות ועוד… אם העבודה שלכם היא בתנאי אש כמו של כבאים או מפעלים שונים, מנהרות וכבישים , אתם צריכים להשתמש בכבל שיהיה חסין אש ויהיה מספיק חזק לסוג כזה של עבודה. מהצד השני, אם אתם עובדים במקום של סביבה במים, כמו בריכות, ימות, אסדות, מרינות, חקלאות ואתם צריכים כבל לאספקת מים, ניקוז, משאבות וכו', אתם צריכים כבל תת ימי או כזה שמבודד מים בצורה המושלמת ביותר ללא חשש מקצר או שריפה.

דוגמאות לסוגי כבלים:

כבל פוליאוריתן:  משמש לכלי עבודה  שונים והוא בעל בידוד מגומי איכותי. מתאים לאתרי בנייה, לשיפוצים, לתעשיות, לבריכות וכו'.  בעל מתח נומינלי של 450/750 וולט.

כבל נאופרן:  בעל מתח נומינלי  של V450/750, בעל בידוד גבוה , עשוי מגומי חזק וגמיש מאוד. הכבל יכו להתאים הן לסביבה יבשה או רטובה .הכבל מתאים לציוד חשמלי כמו תנורים, מכונות שונות, מקדחות וכלים חשמליים תעשייתיים.

איך לדעת באיזה כבל להשתמש:

מסביבנו יש הרבה כבלים למטרות שונות ולצרכים שונים. יש לנו כבלים לרכב, למכשירי החשמל הביתיים, כמו הטלוויזיה והמחשב ולמכשירים חשמליים גדולים יותר כמו תנורים וכלי עבודה חשמליים. כבלים זה לא  עניין פשוט ויש לדעת את היכולות של כול כבל וכבל וכמובן האם הוא חסין נגד מים ותנאי מזג האוויר ולאיזה טמפרטורה של עבודה הוא מתאים. לכול כבל יש מתח חשמלי, שמתח חשמלי  לבית מתאים 220 וולט ומתח חשמלי גבוה שמתאים לתחנות כוח יכול להגיע עד 36,000 וולט. כשאתם באים לקנות כבל בדקו עם המוכר, מה הכבל המתאים לכם לפי הצרכים ומטרות שלכם ואם צריך התקנה בקשו גם את זה.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בדקו גם
Close
Back to top button