פתרונות לעסקים

מתי נצטרך עורך דין לתחום ההייטק?

תחום ההייטק נמצא בצמיחה ושגשוג בלתי פוסקים כאשר חברות סטארט אפ רבות קמות מידי יום בכל רחבי העולם ומנסות למכור את המוצר הבא שלהערכתם ישבור את השוק. חברות רבות בענף צומחות והופכות מחברות סטארט אפ לחברות גדולות אשר מוכרות את המוצר שלהן ברחבי העולם או הופכות לחברות בת של חברות גדולות יותר כמו גוגל, פייסבוק ואחרות שמחפשות יומם וליל אחרי חברת הסטארט אפ שתזניק אותם קדימה ברגע שירכשו אותה.

כמו בכל תחום בחיים ובעסקים גם תחום ההייטק מושך אליו עורכי דין רבים והתחום המשפטי שסובב סביב הענף גדל גם הוא בצורה ניכרת בשנים האחרונות. רבים שואלים את עצמם מדוע לתחום ההייטק צריך עורכי דין בכלל? הרי מדובר בחבורה של מספר אנשים שיושבים סביב מחשב או בחדר הדיונים ומפתחים מוצר, משחק או תוכנה חדשה, איך עורך דין יכול לעזור פה? אז את הקשר בין תחום המשפטים לתחום ההייטק ניתן לעשות כמו שעושים אותו בכל תחום אחר, ומדובר כמובן בכל מה שסביב הענף וסביב החברה. כיום חברת הייטק גדולה או קטנה חייבת להיוועץ עם עורך דין שמבין בתתי הנושאים הקשורים בתחום על מנת שלא להיות חשופה לתביעות ובעיות משפטיות כאלה ואחרות.

אז איך עורכי הדין באים לידי ביטוי בתחום ההייטק?

במסגרת העבודה בחברת ההייטק או בחברת הסטארט אפ שלכם יתכנו מספר מצבים בהם תזדקקו לשירותי עורך דין כאשר המקרה האולי נפוץ ביותר בתחום ההייטק הוא תחום הקניין הרוחני. עולם ההייטק ידוע כעולם דינמי אשר כל יום בו יכול לשנות את המשחק עם המצאה של התוכנה הבאה או המוצר שישנה את הרגלי הצריכה שלנו.

לכן, תחום רישום פטנטים בעולם ההייטק הוא חשוב ביותר היות ואם אתם חשבתם על תוכנה או מוצר חדש, ייתכן שגם החברה המתחרה שלכם חשבה על אותו דבר בדיוק. רישום פטנטים הוא תחום מאוד חשוב בממשק של עריכת הדין ועולם ההייטק היות וכל טעות קטנה ברישום הפטנט עלולה לעלות לחברה במיליוני דולרים. תחום נוסף שבו חשובה מאוד נוכחותם של עורכי דין בתחומי משרד חברת ההייטק שלכם הוא תחום המיזוגים והרכישות. כפי שכבר ציינו חברות גדולות רבות מחפשות להשקיע בחברות סטארט אפ להן יש רעיונות טובים למוצרים ותוכנות וכאמור ירצו בעתיד לרכוש אותן. נושא רכישה או מיזוג של חברות גם הוא נושא קריטי וחשוב בעתיד החברה ועתידכם הפיננסי ולכן מוכרחים להיוועץ בעורכי דין בטרם ניגשים בכלל לשלב העברת החוזים. משרד עורכי דין נדלר אלישר ושות' עוסקים בין היתר בליווי חברות רבות מתחום ההייטק.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button