פתרונות לעסקים

מיקור חוץ QA

חברות רבות בשוק מכל הגוונים, עושים שימוש במיקור חוץ לבדיקות תוכנה (QA) ולא סתם; יש לכם משמעויות רבות על המוצר שלכם ועל איכותו וטיבו ללקוחות. מיקור חוץ QA חשוב בפן זה כדי להבטיח שהמוצר שלכם יהיה ברמה הגבוהה ביותר.

מיקור חוץ QA – אבטחת איכות בבדיקות תוכנה 

אבטחת איכות בבדיקות תוכנה, מוגדרת כנוהל להבטחת איכות מוצרי התוכנה או השירותים הניתנים ללקוחות על ידי ארגון. בדרך כלל עושים זאת על ידי מיקור חוץ, כלומר העבודה ניתנת למומחים בתחום ברחבי העולם.

אבטחת האיכות (QA), מתמקדת בשיפור תהליך פיתוח התוכנה והפיכתו ליעיל ואפקטיבי בהתאם לתקני האיכות המוגדרים למוצרי תוכנה. אבטחת איכות ידועה בכינויה בדיקת QA.

מהי בקרת איכות? 

בקרת איכות מקוצרת בשם QA. זהו תהליך הנדסת תוכנה המשמש להבטחת איכות במוצר או בשירות. הוא אינו עוסק בתהליכים המשמשים ליצירת מוצר; אלא הוא בוחן את איכות "מוצרי הקצה" ואת התוצאה הסופית שלהם.

המטרה העיקרית של בקרת האיכות, היא לבדוק האם המוצרים עומדים במפרט ובדרישות הלקוח. אם מזוהה בעיה כלשהי, יש לתקן אותה לפני המסירה ללקוח.

ההבדל בין בקרת איכות לאבטחת איכות? 

לפעמים, QC מבולבל עם QA. בקרת איכות היא לבחון את המוצר או השירות ולבדוק את התוצאה הסופית שלה. אבטחת איכות בהנדסת תוכנה, היא לבחון את התהליכים ולבצע שינויים בתהליכים שהובילו לתוצר הסופי.

צוות QA מיקור חוץ 

חלק מהקריירות ב-SQA כולל אפשרויות עבודה כמו מהנדסי SQA, אנליסט SQA ואוטומציה של בדיקות SQA כמיקור חוץ. קראו על בדיקות אוטומציה.

מהנדסי SQA מנטרים ובודקים תוכנה באמצעות פיתוח. אנליסט SQA יעקוב אחר ההשלכות והפרקטיקות של SQA על פני מחזורי פיתוח תוכנה בכל השלבים הרבים שלה.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button