סמארטפונים וטאבלטים

מה צריך לדעת על המיני אייפד החדש

לאחרונה השיקה חברת אפל את הדגם החדש של המיני אייפד, כמו בכל השקה של חברת אפל הדבר מעורר סקרנות גדולה בשוק וכולם רוצים לדעת מהם השיפורים הטכנולוגיים במכשיר המיני אייפד החדש ומהן ההפתעות שהכינו עבורנו חברת אפל. נראה ששום חברה אינה מושכת כל כך הרבה תשומת לב כמו השואו של חברת אפל. לפני כל השקת דגם השוק רוחש שמועות וספקולציות לגבי המוצרים שחברת אפל תחשוף.

על פניו גוף המיני אייפד עם מסך הרטינה נראה דומה מאוד לדגם הקודם מבחינה חיצונית, מרחוק נראה כאילו הם זהים. מה שגורם לרבים לטעון שהפעם אין בשורה רבה במוצר החדש של אפל.  אך האמת היא שישנם חידושים רבים. במיני אייפד החדש חברת אפל שדרגה את מסך הרטינה והטמיעה בתוכו את מעבד ה 64 ביט A7 הקיים כבר במכשירי אייפד אייר. לצורך השיפורים הטכנולוגיים המיני אייפד החדש העלה קצת במשקל ובגודל; המכשיר החדש מגיע בעובי של 7.5 מילימטר לעומת 7.2 בדגם הישן וגם כמה גרמים יותר. אלו הם שינויים מינוריים אשר היו הכרחיים על מנת לשדרג את ביצועי המיני אייפד. אפל מציגה מסך רטינה משופר של 1,536×2,048 פיקסלים לעומת המכשיר הקודם שהסתפק אך ורק ב 768×1024 פיקסלים והותיר אחריו תמונה מעט מפוקסלת.

המיני אייפד החדש כולל מצלמה אחורית של 5 מגה פיקסל ומצלמה קדמית ברזולוציה של 1.2 מגה פיקסל. המצלמה האחורית מכילה יכולות משופרות ומאפשרת צילום תמונות ברצף והקלטות וידאו באיכות של 1080p.

עוד חידוש אשר ניתן למצוא במיני אייפד הוא ה Touch ID, זהו חיישן הנמצא בכפתור הבית וקורא את טביעת האצבע שלכם, הוא מאפשר לכם זיהוי מהיר ונועד להגן על המכשיר משימוש לא מורשה. ישנם אנשים החוששים לפרטיות שלהם אך חברת אפל מבטיחה שהמידע לגבי טביעת האצבע שלכם נשמרת על המכשיר באופן מקומי בלבד. פונקציה זו הופיעה במכשירים שונים בעבר, לאו דווקא במוצרי אפל אך נראה שהצרכנים אינם מתלהבים במיוחד מפונקציה זו.

מכשיר המיני אייפד החדש מגיע עם מערכת ההפעלה iOS8  אשר מובנית בתוכו וניתן להשיג אותו בשלושה צבעים – שחור, כסף ומוזהב. לגבי נפח האחסון, הפעם חברת אפל בחרה לוותר על מכשירים עם נפח אחסון של 32 ג'יגה ולכן המכשירים מגיעים בנפח של 16, 64 ו 128 ג'יגה.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בדקו גם
Close
Back to top button