תעשייה

טכנולוגיית vrf

טכנולוגיה מהפכנית שנכנסה לחיינו בסערה ואת היתרונות שלה ניתן להרגיש בבירור. Vrf הם ראשי התיבות של flow variable refreigerant. הטכנולוגיה פועלת בצורה שונה ממה שהורגלנו עד לכניסתה לשוק ופעילותה מתבצעת בצורה שונה מזו של מערכות מיזוג מרכזיות ופשוטות.

זה מתבצע כך:

עד היום כאשר היינו עושים שימוש במערכות המיזוג הפשוטות, הישנות והלא מתקדמות, ברגע שהיינו רוצים לבצע שינוי כלשהו בטמפרטורת החדר המדחס היה נכנס לפעולה. ברגע שהחדר היה מגיע לטמפרטורה הרצויה הוא היה מפסיק לעבוד. לאחר זמן מה, ברגע שהמערכת היתה מזהה כי הטמפרטורה השתנתה מהמספר אותו קבענו מראש, המדחס היה מתחיל לעבוד וככה במשך כל זמן הפעילות בו מערכת המיזוג היתה עובדת.

החיסרון המובן מאליו בשיטה זו, הוא השחיקה שהמדחס סובל ממנה לאורך זמן. פעילות של עבודה הפסקה עבודה הפסקה, גורמת לקיצור משמעותי באורך חייו של המדחס. מה גם, שהטמפרטורה לעולם אינה באמת מושלמת ותמיד נוצרת סטייה של כמה מעלות. ניתן להרגיש באוויר היבש היוצא מהמיזוג בעיקר בימים קרים בהם המזגן עובד על חום. פעולה לא אחידה של מערכת המיזוג יוצרת תחושה פחות נעימה בחלל הבית.

ב- vrf הפעולה היא שונה לחלוטין. במקום נדנדה של הפסקה והפעלה, מדחס האינוורטר מאפשר פעולה רציפה של המדחס, מה שמביא לכך כי האנרגיה נצרכת בדיוק לפי הצורך ולא מתבזבזת כל פעם בגלל הפעלה וכיבוי. מערכות ה- vrf מאפשרות לשמור על טמפרטורה רציפה וקבועה. אין סטיה בגובה המעלות ויחידות הפנים והחוץ שלה שקטות וכלל לא מורגשות במשך כל הזמן שהמיזוג עובד.

יתרון מושלם נוסף של טכנולוגיה זו היא האפשרות לשלוט על גובה הטמפרטורה באיזורים שונים של הבית. לדוגמא: אם בסלון יותר קר מבחדרי השינה, ניתן לשלוט על גובה המעלות בצורה נפרדת בכל חדר, בניגוד למערכות מיזוג ישנות בהם הטמפרטורה המרכזית הנקבעת מראש משליכה באופן אחיד על הבית. אספקט נוסף שחשוב לציין הוא שבמערכת vrf, האוויר גם בחודשים הקרים מרגיש רענן ולא נותן את תחושת המחנק הידועה.  מערכת הvrf מאפשרת חסכון בחשמל של עשרות אחוזים!

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button