אינטרנטפתרונות לעסקים

יתרונות של בניית אתרים בוורדפרס

בחמש השנים האחרונות ניתן לראות ולשמוע אנשים רבים שמספרים שהם בנו את אתר האינטרנט שלהם על בסיס פלטפורמת הוורדפרס המוכרת.במאמר זה נגולל בפני הקוראים אודות כל היתרונות של בניית אתרים בוורדפרס וגם נספק מידע אודות פלטפורמה זו.

בניית אתרים

מהי מערכת וורדפרס לבניית אתרים?

וורדפרס היא מערכת ניהול מתקדמת שפותחה במקור על מנת לשמש כמערכת ליצירת בלוגים. מהר מאוד מומחים בתחום האינטרנט הבינו את הפוטנציאל הגדול של מערכת זו והתחילו להציע את השירות של בניית אתרים בוורדפרס. כיום למעשה ניתן בעזרת וורדפרס לבנות כל סוג של אתר באינטרנט. היתרונות העיקריים של מערכת זו היא קלות התפעול שלה על ידי משתמשים והעלויות הנמוכות של בניית אתר וורדפרס וזאת בהשוואה אל בניית אתרים בפלטפורמות מורכבות יותר.

דברים נוספים שחשוב לדעת על מערכת זו הם שמדובר על מערכת בקוד פתוח, שפת התכנות שלה היא PHP והיא משתייכת אל קטגוריית מערכות ניהול התוכן. חשוב לדעת שהמערכת במקור אינה בעברית ולכן לפני כמה שנים אנשים עוד נאלצו להתמודד עם היצע מוגבל של תבניות עיצוב ועם המרת תבניות שמותאמות לשפה האנגלית לתבניות (מימין לשמאל) שמותאמות לשפה העברית, אך כיום המצב השתפר וניתן למצוא היצע גדול של תבניות שמותאמות לעברית.

כל היתרונות במערכת אחת

הסיבה שמערכת הוורדפרס הפכה כה פופולארית היא משום שהיא מאגדת כל כך הרבה יתרונות במערכת אחת:

 • מותאמת לתקנים– המערכת עומדת בכל תקני האינטרנט הדרושים.
 • קוד פתוח– קהילה בינלאומית גדולה שמשתפת את קודי הפיתוח שלה ומאפשרת שימוש בקודים באתר האינטרנט שלכם, ללא עלות. רבים פונים אל חברה שמעסיקה מומחים בתחום בניית אתרים בוורדפרס על מנת שתבנה עבורה את אתר האינטרנט ולאחר מכן הם נעזרים בקהילה הבינלאומית של הוורדפרס למטרת הוספת כל מיני הרחבות לאתר וכן להתייעץ עם מומחים בפורום הקהילה לגבי כל מיני נקודות חשובות ותמיכה באתר הוורדפרס.
 • מותאמת למנועי חיפוש– היא ידידותית בכל הקשור אל פעולות קידום אתר האינטרנט שלכם כאשר כמובן היא ידידותית מאוד למנוע החיפוש של גוגל.
 • ידידותית למשתמש– קל מאוד להוסיף בה דפים, ווידג'טים, להוסיף קבצי תמונות, לכתוב מלל לכל דף, לערוך ולמחוק בקלות.
 • גן עדן לתכנים– ניתן להגדיר סוגים שונים של תכנים שמותאמים אישית לאתר, כולל תיוג וקטלוג.
 • היצע ערכות עיצוב- ניתן למצוא ערכות עיצוב רבות ברשת וקל מאוד להתקין אותן, להחליף ערכה או להסיר אחת.
 • אין צורך בידע קודם– כל אחד יכול להתמודד עם המערכת של הוורדפרס בקלות, דבר שחוסך את כל הקשור אל ניהול אתר. דבר זה כולל גם אנשים שלא מבינים במחשבים, תכנות וניהול אתרי אינטרנט.
 • ווידג'טים חינמיים– יש אפשרות להתקין כל מיני תוספים בחינם, כמו למשל לוח שנה ועוד.
 • התקנה מהירה- התקנה מהירה של המערכת על שרת אחסון ואפשרות להתחיל ולעבוד עליה במיידית לאחר ההתקנה.
 • עלויות– העלות של בניית אתרים בוורדפרס בדרך כלל נמוכה יותר מבנייה של אתר אינטרנט על פלטפורמה אחרת וזאת משום שמומחים בתחום יכולים לבנות אתר במהירות ובקלות באמצעות מערכת זו.
 • התאמה מלאה– ניתן להתאים את אתר הוורדפרס לכל סוג מסך, אם מדובר על מסך של טאבלט, מחשב ביתי, מחשב נייד או הסמארטפון שלכם. בנוסף, אתרים אלו מותאמים לכל דפדפן.

 

אם בעבר, נשמעה טענה שאתרי וורדפרס מתאימים רק לעסקים קטנים, כיום ניתן לראות שטענה זו אינה נכונה, שכן ניתן למצוא אתרי וורדפרס גם של עסקים בינוניים ואף של עסקים גדולים, אגודות, עמותות ועוד. יש לזכור שההחלטה לבנות אתר וורדפרס מאפשרת אתר ידידותי למשתמש, בעיצוב מרשים, בו ניתן לבצע שינויים כל אימת שמעוניינים ומשום מהירות ההתקנה שלו ניתן להעלות אותו לאוויר תוך פרק זמן קצר.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button