תעשייה

התרומה של חברות ההיי טק לענף הטכנולוגיה בישראל ובעולם

אזרחים רבים במדינה לא מודעים כלל לנושא של חברות היי טק בארץ ולתרומה המשמעותית שיש להן לתפקוד מעולה של חברות אחרות במגוון רחב של תחומים. חברות ההיי טק בדרך כלל מפתחות מוצרים או שירותים ויש ביכולתן לפצח תהליכים, לקצר זמנים או להציע פתרונות במקומות שבהם הם דרושים. לא בכדי בחברות ההיי טק מועסקים אנשים שנחשבים מומחים ומבריקים בתחומם והם אלה שיכולים בתהליכים הנכונים למצוא את המענה לכל צורך או לכל עניין. כיום חברות ההיי טק מהוות את אחורי הקלעים של חברות וארגונים מקומיים ובין לאומיים וגם של גופים ממשלתיים. יש חברות מוכרות יותר או פחות אך חשוב לדעת שבאופן כללי ישראל נחשבת כיום מעצמה טכנולוגית של היי טק וסכומי הכסף שמסתובבים בתעשייה זו לא יביישו גם את שוק היי טק במדינות אחרות, גדולות בהרבה מישראל.

מה התרומה של חברות ההיי טק לחברות אחרות או לתעשייה

כאמור, חברות ההיי טק מפתחות מוצרים, רכיבי חומרה או תוכנה שיש באפשרותם לקצר תהליכים ולסייע בדרך העבודה השגרתית והיומיומית של חברות אחרות בתחומים רבים מתחומי החיים. למשל, חברת היי טק יכולה לפתח בוטים אוטומטיים לחברות שמציעות שירות ללקוחות שלהן וכך להקל מאד על עומס שחווים הנציגים האנושיים. אפשרות נוספת היא פיתוח של תוכנה למיון משימות או ניהול הזמן של המנהלים. בזכות תוכנה שכזאת אפשר יהיה לנצל בדרך טובה ויעילה הרבה יותר את יום העבודה של עובדים ומנהלים כאחד ויהיה קל יותר לעקוב אחרי המשימות שעומדות בפניו של כל אחד. דוגמה טובה אחרת היא רכיבים אלקטרוניים זעירים שמוטמעים בתוך קופה רושמת של בית עסק. רכיב זה יזהה הכנסה או הוצאה של כספים ואם הוא יהיה מקושר למערכת הנהלת החשבונות אפשר יהיה בעזרתו לנהל את הכספים בעסק בצורה הרבה יותר חכמה.

חברות ההיי טק שפועלות בצללים

לא תמיד אנשים יודעים על התרומה של חברות ההיי טק לתהליכים יומיומיים ולא מודעים בכלל לכך שבלעדי אותו פתרון שפותח על ידי אנשים מבריקים היה צורך בביצוע הפעולות בדרך פחות נוחה או יותר מסורבלת. כיום אפשר לומר שעולם הטכנולוגיה חולש על כל תחום כמעט ולא תמיד האזרח הקטן מודע לכך. כל אחד מקבל בברכה שינויים, עדכונים וכמובן קיצורי דרך בפעולות או תהליכים שונים אך לא תמיד עוצרים רגע את מרוץ החיים כדי להבין איך זה נוצר ומי האדם או קבוצת האנשים אשר בזכותם השינוי המבורך קורה. כאשר מדובר בהתפתחויות טכנולוגיות משמעותיות – סביר מאד להניח שיהיה מדובר בחברת היי טק שהעובדים הנאמנים והמסורים שלה הם אלה שהגו את הרעיון ולא נחו עד שלא המשיכו לפתח אותו הלאה.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button