אינטרנטכלליעסקים ופיננסיםפתרונות לעסקיםתעשייה

penetration testing – הסבר במה מדובר

בדיקת חדירה או penetration testing היא תהליך שמטרתו לגלות את הפגיעויות במערכת ולאחר מכן למצוא את הדרכים היעילות ביותר לתיקון אותן. בדיקת חדירה היא חלק חשוב באבטחה. זה עוזר לחברות להימנע מסיכונים ולגלות חולשות במערכות בהן הן משתמשות. זה גם עוזר להם לייעל את מערכות האבטחה שלהם כך שיוכלו להיות בטוחים יותר מפני התקפות.

הסבר על penetration testing

אל לנו לחשוב על בודקי החדירה הללו כאלטרנטיבה לבוחנים אנושיים, אלא ככלי שישמש אותם כאשר הם צריכים זאת. בודקי החדירה יוכלו לבדוק סוגים שונים של אפליקציות ומערכות תוכנה, מה שמקל עליהם למצוא נקודות תורפה ביישומים או במערכות תוכנה אלו ולאחר מכן לתקן אותן בהתאם. הם יכולים גם לבצע משימות כמו זיהוי פלילי, הערכת פגיעות ודיווח על הממצאים שלהם.

בדיקת חדירה היא תהליך של בדיקת אבטחת מערכת, אפליקציה או רשת על ידי "חדירה" אליה וקבלת גישה למשאביה. מבחן החדירה נועד לאתר נקודות תורפה במערכות אבטחה. מידע זה יכול לשמש את העסק או צוות ה-IT כדי לגלות אילו פרצות קיימות במערכות שלהם ומה עליהם לתקן. בדיקת חדירה היא תהליך של מציאת פגמים במערכת תוכנה או ברשת, לרוב במטרה ללמוד יותר על האבטחה של אותה מערכת. אז פנו אל מומחה בעניין penetration testing.

הסבר נוסף על הערך של penetration testing

בדיקת חדירה היא סוג של בדיקה הכוללת חדירת מערכת אבטחה. בדיקות מסוג זה כוללות חיפוש אחר נקודות תורפה במערכת וניתוחן. היבט חשוב אחד שנבדק בבדיקות אלו הוא עד כמה האקרים יכולים לנצל את המערכת.

בדיקת חדירה היא משימה קשה מאוד וגוזלת זמן. זה דורש הרבה ידע טכני, מיומנויות וניסיון. בדיקות חדירה הן חלק חשוב מאוד בכל פרויקט אבטחת IT. זה כולל זיהוי ותיקון בעיות אבטחה במערכת תוכנה. בדיקת חדירה היא תהליך של ניתוח התנהגות של אפליקציה או מערכת כדי לקבוע את הפגיעויות, החוזקות, החולשות והאיומים שלה.

בדיקת חדירה היא סוג של הערכת פגיעות הכוללת שימוש בכלים כמו סורקים ותוכנות אחרות כדי לזהות חולשות באפליקציה או במערכת. התוצאות משמשות כדי לקבוע אם החולשות הללו יכולות להיות מנוצלות על ידי תוקפים או לא, תוך שימוש בטכניקות כמו הנדסה לאחור, כלי פריצה (כגון כלים לחדור), טכניקות הנדסה הפוכה (כגון ניתוח תוכנות זדוניות) וטכניקות ניצול רשת ( כגון סריקה). כך בעצם כל אחד מכם יכול לראות כי penetration testing זה דבר בעל חשיבות רבה למדי בימינו.

 

מאמרים דומים

Back to top button