כללי

איך כותבים קורות חיים

אחת השאלות שהרבה מאוד אנשים, צעירים וצעירות, מתלבטים בה, היא כיצד לכתוב קורות חיים בצורה נכונה. זו שאלה שהם מתלבטים בה מאחר ויש לה השפעה מהותית על היכולת שלהם למצוא מקום עבודה בצורה נכונה. 

כידוע, הכלי שמאפשר לייצר התרשמות ראשונית בקרב מגייסים של חברות וארגונים הם קורות חיים Resumake. מדובר על כלי שאמור להציג בפני המגייסים את המועמדים השונים, באמצעותו הם יעשו סינון ראשוני ויבחרו את המועמדים הרלוונטיים עבורם, אותם יזמינו לראיון עבודה ולאחר מכן יחליטו מי יתקדם הלאה בתהליך הגיוס. 

לכן יש חשיבות לשאלה איך כותבים קורות חיים. התשובה לכך מתחלקת לשניים. חלק אחד עוסק במידע שקורות החיים אמורים להציג, לספק למגייסים, חלק שני מתייחס לאופי הצגתם של הפרטים השונים. בין אם מדובר באופי כתיבת הפרטים השונים, בין אם מדובר בשפה או בכל דבר אחר. כאמור, יש לכך השפעה מכרעת על הדרך בה המגייסים יתבוננו ויתייחסו אל קורות החיים ויחליטו האם זה מתאים להם או לא. 

איך כותבים בצורה נכונה?

ראשית צריך להחליט מה להכניס אל תוך קורות החיים, אילו פרטים רלוונטיים ואילו פחות. חשוב לקחת בחשבון שאם מוסיפים יותר מדי פרטים, זה יכול להשפיע לרעה בדיוק כמו שאם כותבים מעט מדי, זה יכול לפגוע. 

שנית, צריך לדעת לסנן ולכתוב רק מה שרלוונטי, מה שנכון, וכמובן לכתוב רק דברים אמיתיים, דברים אמינים שניתן לאמת אותם. 

שלישית, חשוב שהכתיבה תהיה מסודרת, ברורה ורהוטה, חשוב שיהיה קל להבין מי אתם, מה אתם מציעים ולמה משתלם לשכור את שירותכם. בצורה כזו, יהיה קל יותר להתרשם מכם. 

ארבע, רצוי מאוד לייצר הפרדה בין חלק לחלק, וכן לכתוב את קורות החיים על פי סדר כרונולוגי של שנים. 

 

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button