אינטרנט

מה זה רשם דומיינים?

רישום של אתר אינטרנט הוא אמנם פרוצדורה שיש לחשוב עליה הרבה מאוד בטרם קבלת החלטה אך לאחר שהחלטנו, רכישת דומיין היא פעולה יחסית פשוטה וכך גם השמירה על הדומיין שבחרנו. נתחיל עם הסבר קצר על מהו דומיין ברשת האינטרנט. הדומיין הוא למעשה תעודת הזהות של האתר שלנו ברשת האינטרנט וזוהי למעשה שורת הכתובת שאותה אנו מקישים על מנת להגיע לאתר אליו אנו רוצים להכנס. הדומיין מורכב משם שאותו אנו בוחרים בהתאם לאסטרטגיית שיווק ובדרך כלל יהיה מורכב משם החברה, קיצור של שם החברה או שילוב של שם החברה עם מילה נוספת שקשורה לפעילות החברה. לאחר מכן יש להחליט על סיומת מתאימה שגם היא כאמור צריכה להתכתב עם פעילות החברה והאסטרטגיה השיווקית שלה, שכן אם החברה פועלת בארץ בלבד ייתכן ומתאימה לה סיומת ישראלית, אך מאידך חברה שפועלת בעיקר בחו"ל תעדיף סיומת בינלאומית. חברות רבות מעדיפות לרכוש את שני הדומיינים, גם עם הסיומת הישראלית וגם עם הבינלאומית, בעיקר אם הן פועלות בשתי הזירות, המקומית והבינלאומית, כמו חברות תעופה למשל.

מה עושים לאחר שהחלטנו על הדומיין?

לאחר בירור קצר שניתן לעשות במספר אתרים שהדומיין אותו בחרנו אכן פנוי, יש לפנות לאחד מרשמי הדומיינים המוסמכים. רשם דומיינים זוהי למעשה חברה אשר הוסמכה על ידי איגוד האינטרנט הישראלי לרשום ולרכוש דומיינים עבור חברות המבקשות שירותי רישום דומיין באינטרנט. לא כל חברה יכולה להיות רשם דומיינים אלא רק חברה שעברה תהליך אישור מדוקדק עם איגוד האינטרנט הישראלי. ישנן מספר רב של חברות אשר מקנות שירותי רישום וביניהן מתקיימת תחרות חופשית לכן מומלץ לוודא איזו חברה נותנת לכם את הדיל הטוב ביותר בטרם אתם מבצעים עסקה וקונים דומיין ישראלי. את הרישום ניתן לבצע לשנה או שנתיים, בהתאם למה שבעלי האתר מחליטים ובתום תקופת ההתקשרות ניתן להחליף רשם, אך במקרים מסוימים ניתן להחליף רשם בזמן ההתקשרות. רשם הדומיינים אחראי למעשה אך ורק על סיומות ישראליות ואין ביכולתם של הרשמים השונים לרכוש עבורכם דומיינים עם סיומת בינלאומית. על מנת לרכוש דומיין עם סיומת בינלאומית עליכם לפנות לגוף אשר מורשה לרכוש דומיינים בעלי סיומת COM.

דומיין בעברית

לאחרונה החלו עסקים רבים לרכוש דומיינים בעברית, דבר שלא היה אפשרי עד לפני מספר שנים, כאשר שם האתר הוא בעברית אבל הסיומת של האתר עדיין נשארת CO.IL.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button