אינטרנט

דומיין- כל הדברים שחובה לדעת!

כל אחד אשר מעוניין להיות בעליו של אתר אינטרנט יצטרך להחליט על שם דומיין ולאחר מכן לרכוש אותו על מנת להפוך לבעליו. מאמר זה יעזור לקוראים להבין מהו דומיין ומדוע כל אדם המעוניין לבנות אתר אינטרנט חייב לקנות אותו בטרם הוא יוכל להעלות את האתר לאוויר.

מהו דומיין?

דומיין הוא השם הייחודי של אתר האינטרנט (אין אפשרות שהוא יופיע במקום נוסף תחת אותה סיומת). כל אדם או חברה אשר מעוניינים לבנות אתר אינטרנט ולהעלות אותו לאוויר יהיו חייבים בפעולת רכישת דומיין. השם של המתחם תמיד יהיה מורכב משלושה חלקים. הראשון יהיה השם בו הבעלים בחרו, השני יצביע על המגזר אליו הוא משתייך (עסקי, ממשלתי וכן הלאה) והשלישי יהיה הסיומת של המדינה.

רכישת דומיין- לכמה זמן ואיזה?

ניתן לרכוש דומיין אמריקאי או שם מתחם ישראלי. יש הבדלים במחירים ולכן חשוב לבצע השוואה ולבחור במתאים ביותר. קניית דומיין יכולה להיעשות לתקופה של שנה, שנתיים או שלוש שנים, אך יש לקחת בחשבון כי אם מחליטים על רכישה לתקופה קצרה ולא מחדשים אותו מיד בסיומה של תקופת ההשכרה, יכול להיות מצב לא נעים בו מישהו אחר יקנה אותו וכך תאבדו את השם עליו מתבסס אתר האינטרנט שלכם. בדרך כלל דומיין זר יעלה פחות מרכישה של שם מתחם ישראלי.

רכישת דומיין כאמור, הנה השלב הראשון של הקמת אתר – בין אם זה אתר אישי, אתר תדמיתי, אתר מכירתי או כל סוג אחר. בבד בבד עם רכישת הדומיין, יש לרכוש אחסון אתר מחברת אחסון אתרים (חברות רבות מעניקות שירות של רכישת דומיין אחסון לאתר) – שם נמצאם פיזית הקבצים של האתר.

קניית שם מתחם במקום הנכון

בחירת שם דומיין חשובה מאוד שכן מדובר על השם אותו יזכרו אנשים ואותו יקליקו בשורת הכתובת של הדפדפן כל אימת שירצו להיכנס אל האתר שלכם. לכן, ההמלצה היא תמיד לחשוב על שם קליט המשתייך לאותו תחום עיסוק של אתר האינטרנט שלכם. קניית דומיין חייבת להיעשות בחברה אשר מוסמכת כרשם דומיינים. ההסמכה תמיד תהיה מטעם איגוד האינטרנט הישראלי.

לאתר רכישת הדומיין – ניתן להתקדם עם תהליכים של עיצוב אתרים, בניית אתרים, כתיבת תוכן ועוד.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button