כללי

מילוי קמטים

 

טיפול  בקמטים, יש להתחיל לאחר גיל 40, כאשר העור מתחיל לאבד מגמישותו וקמטי הצחוק וההבעה, נראים היטב לעין. על מנת לבצע טיפול מילוי קמטים, יש לגשת למרפאה לאסתטיקה שיש בה רופאים מומחים המבצעים טיפול זה. הטיפול אורך כמה דקות, כאשר לתוך הקמטים, מוזרק חומר מילוי כגון בוטוקס או חומצה היאלרונית ועוד חומרי מילוי רבים, כאשר אלה שמחזיקים מעמד לזמן ארוך יותר, הם : סיליקון, ביולקמיד, ארטיקול ועוד. קיימים גם חומרים טבעיים שעמם ניתן למלא קמטים כמו: קולגן.

נשים היום מודעות למראה החיצוני שלהן עוד יותר,  הן מתחילו את הביקורים שלהן במכוני האסתטיקה כבר בשנות ה30 המאוחרות שלהן, בכדי לבחון את עורן ולקבל ייעוץ בדבר מצב עורן ומתי יוכלו לבצע את הטיפול הראשון להחלקת הקמטים. הכול תלוי גם בסוג העור של כל אישה, יש עור פנים שמזקין מוקדם יותר ויש עור שהוא שומני יותר, אמנם מצריך טיפול אך הוא מזקין מאוחר יותר.

 

הבחנה בקמטים הראשונים בעור הפנים

הקמטים הראשונים אצל כל אישה, הם אלה שנראים ליד האף והפה והם אינם מאוד ברורים, אך לאחר גיל 40, הם רק הולכים ומעמיקים יותר, מה שנקרא בשפה המקצועית "קמטי מריונטה". החומרים המיועדים עבור מילוי קמטים עובדים באופן די פשוט, הרופא מזריק את החומר לתוך הקמטים כך שהחומר, נשאר תחת העור או חודר מתחת לרקמות. החומר למילוי, בעצם מרים את העור ואף מותח אותו. יש לשים לב שהעור יהיה גמיש, כך שיוכל להימתח נכון.

נשים רבות מצאו כי טיפולים למילוי של הקמטים, הם פחות פולשניים ודוחים בזאת את הניתוח לכמה שיותר מאוחר, עד שאף טיפול כבר לא יועיל ומדובר גיל מבוגר בהרבה יותר. עד שהגיעו חומרי המילוי לקמטים, נשים רבות היו מבצעות טיפולי פילינג עמוק כך שגם העור התחדש וגם הקמטים בקושי נראו. היום טיפול שאין בו סבל וניתן מיד להמשיך באורח החיים הרגיל, הינו מילוי קמטים, כאשר הרופא מחליט על פי סוג הקמטים והעור, אילו חומרי מילוי ניתן יהיה להחדיר לעור

 

הטיפול למילוי הקמטים מחזיק לתקופה מסוימת

מי שכבר ביררה יודעת, כי מילוי קמטים אינו מחזיק מעמד לזמן ארוך, אך ניתן להעלים אותם לזמן מה. השיטות הן שונות וכן הטכניקות. נשים רבות מעדיפות למלא את הקמטים בפניהן בחומרים טבעיים יותר,היות ובכל זאת מדובר על עור פנים שהוא עדין. חומצה היאלרונית, הינה בעצם חומר טבעי שקיים ברקמות העור שלנו. בחומצה זו, ממלאים קמטים באזורים כמו: בין האף לפה, לעיצוב עצמות הלחיים, לעיבוי שפתיים וכדומה. מילוי זה, מחזיק מעמד למשך שנה בערך.

למרות שזריקה היא לרוב מכאיבה לנו ובמיוחד בעור הפנים שהוא רגיש יותר, פותחו שיטות להפחתת הכאב שבהזרקה. מזרקי המילוי, מגיעים עם חומר הרדמה בשם לידוקאין. הזרקת חומר המילוי לפנים באמצעות שיטה זו אינו כואב. גם באמצעות אלחוש מקומי, ניתן יהיה להרדים את אזור המילוי בעור.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button