אינטרנט

3 טיפים לבחירת דומיין

בחירת שם דומיין יכולה להיות קלה או קשה תלוי בשם העסק שלכם ו/או ברמת היצירתיות שלכם. אנשים רבים תוהים על בחירתו הנכונה של שם דומיין לעסק, כאשר ישנן לא מעט דעות רווחות בנושא. אנו כאן כדי לעשות מעט סדר עם 3 טיפים שיסייעו לכם בבחירת דומיין מתאים לאתר שלכם שיאפשר מציאה מהירה ונוחה של האתר על ידי הגולשים.

  • בחר שם קצר, ברור וקליט – אם שם העסק הוא ארוך מומלץ לקצר אותו לראשי תיבות ולבחור את זה כדומיין הקצר והקליט של העסק. לעתים רבות תראו דומיינים הכוללים 2-3 מילים ולרוב אין זה מומלץ. עדיף שהדומיין יהיה מילה אחת או שתי מילים קצרות מחוברות. לדוגמה אם שם העסק שלכם הוא Palm Beach Cafe אתם יכולים לבחור דומיין כמו PBC או PBCAFE שיכול מאוד להתאים.
  • בחר שם התואם את שם העסק/המותג שלך – כאשר אנו לפני קניית דומיין לאתר העסק אנו בוחרים בעצם שם המאפיין את העסק באינטרנט. אנשים יחפשו את כתובת הדומיין הזאת כדי להגיע באופן ישיר לאתרכם, או ילחצו על קישור באינטרנט הכולל את כתובת האתר הזו. לכן מומלץ לבחור דומיין המתאים לשם העסק. למשל אם שם העסק שלכם הוא Neos Enterprise אז במקום לרשום את כל זה בשם הדומיין פשוט תוכלו לבחור neos.co.il או בסיומת אחרת כמובן לפי הצורך שלכם. אם זה שם החברה אז כמובן שלא תבחרו איזה דומיין אחר MarketingBEST או משהו כזה שזה אולי תחום העיסוק של החברה אך לא קשור לשם המותג.
  • בחר בסיומת נכונה – הגולשים הישראלים רגילים לסיומת co.il ואילו גולשים באתרים בינלאומיים רגילים לסיומת .com אלו גם הסיומות הפופולריות ביותר שהקהל הישראלי מכיר, אולם ישנן סיומות נוספות כמו .net או .org שעשויות להתאים גם כן. בדקו את המשמעויות של הסיומות השונות ובחרו סיומת מתאימה עבור העסק שלכם. כמו כן תוכלו ליהנות היום ממאות סיומות חדשות כמו .marketing, .hotel, .music ועוד.

לסיכום; הקדישו מעט מאמץ מחשבתי לבחירת כתובת הדומיין של האתר שלכם כי ככל הנראה לא תחליפו אותה לאחר הקמת האתר ולכן כדאי שכתובת זו תהיה קצרה, מדויקת, ברורה, קלה להגייה ומתקשרת לשם העסק שלכם.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button