כללי

הנהלת חשבונות באינטרנט – האם זה בטוח?

דורות של עסקים התנהלו עד כה בשיטת הנהלת החשבונות הרגילה. זאת אומרת, כל הרישומים והתיעוד נעשו בעזרת תוכנה רגילה שהעסק קונה ומתקין. בעסקים מסוימים, הדבר נעשה בעקיפין, על ידי מנהל חשבונות עצמאי, שמשתמש בתוכנה מורשית. אבל כיום הכיוון אחר, מרבית העסקים בוחרים לעבור לשיטה של הנהלת חשבונות באינטרנט. לשיטה זאת יתרונות רבים, אך מה שעשוי לעורר תהייה זה האם השיטה אכן בטוחה. קיימות מערכות ואפליקציות שונות לטובת הנהלת חשבונות באינטרנט ונציג את הכללים שיעזרו לכם לזהות מתי השיטה אכן בטוחה. 

בחרו תוכנה באישור רשות המיסים 

הדרך הפשוטה ביותר לזהות מתי תוכנה של הנהלת חשבונות באינטרנט נחשבת לבטוחה בצורה טובה, היא לבדוק האם ישנה הרשאה. רשות המיסים עצמה מעודדת עסקים לעבור לניהול החשבונות באינטרנט, אך לא מדובר בהליך גורף. רשום המיסים מקבלת בקשות מבתי תוכנה או ספקי שירות, ובודקת בעצמה. אם רשות המיסים אישרה, זאת אומרת שנבדקה הרמה המקצועית וגם ההיבט הבטיחותי ברשת. 

פרוטוקול אבטחה מתקדם חובה 

אם רוצים לקחת צעד אחד נוסף ולבדוק מעבר לזה, יש עוד מה לעשות. תוכנת הנהלת חשבונות באינטרנט, שמתנהלת תחת פרוטוקול אבטחה מתקדם, יודע לספק שכבת הגנה ראויה לשמה. ורק כדי לסבר את האוזן, חלק מהתוכנות הללו מספקות גם שירותי סליקה כספיים. כלומר, זו מערכת שפועלת תחת הפרוטוקולים המחמירים בתחום הפיננסי. 

בדקו בעצמכם את חוכמת ההמונים 

דבר אחרון, תוכלו לבדוק בעצמכם כמה עסקים סביבכם עבר עברו לשיטת הנהלת החשבונות באינטרנט. כל עסק ששולח לכם קבלה או חשבונית למייל או בהודעה לנייד, בעצם משתמש בשיטה הזאת. אז כאשר הגורמים המוסמכים מאשרים וכל כך הרבה כבר משתמשים – אפשר להיות רגועים. מידע נוסף באתר https://www.account-it.co.il/

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button