פתרונות לעסקים

המשמעות העסקית של Big Data

Big Data הוא מונח המתייחס למאגרי מידע הכוללים נתונים המגיעים בכמויות גדולות במיוחד. הנתונים מגיעים באיכויות שונות ובפורמטים מגוונים. Big Data יוצר 'באזז' גדול בעולם העסקים, וכיום הוא טכנולוגיה בעלת משמעות גדולה שמתפתחת בחמש שנים האחרונות בצורה משמעותית. הטכנולוגיה היא בעלת אמצעיים ייחודיים והיא בעלת יכולת נסיקה רצינית. טכנולוגיית Big Data מרכזת מחשוב והיא מנהלת תשתיות של מערכות, אחסון ותוכנה.

מה הייחודיות של Big Data ?

להבדיל מפתרונות אחרים, Big Data יכולה לתת פתרונות בזמן אמת. Big Data מספקת פתרונות קריטיים בזמן אמת והיא משנה מצבים ותהליכים של קבלת החלטות בארגונים. הטכנולוגיה מקשרת ומפיצה אנליזות קריטיות והיא משנה את הדרכים של התשתיות בארגון. הטכנולוגיה סוקרת האת הארכיטקטיות של בסיסים הבנתים בארגון, והיא מבטיחה ניתוחים וביצועים גבוהים של מרכזי מחשוב. הטכנולוגיה היא נקודת פתיחה מעולה ומעמיקה לכל ארגון והיא מסייעת בקבלת החלטות.

אבל מה זה Big Data ?

Big Data הוא איסוף וניתוח מאגרי נתונים בארגון. הטכנולוגיה אוספת ומנתחת מאגרי מידע, ויכולה להבטיח תובנות עסקיות, מפתחת שווקים חדשים, מאפשרת מידע חדש לארגון, יוצרת יתרונות תחרותיים, ומביאה מידע חדש ושימושי לארגון.

ל Big Data מגוון יתרונות:פרסום ב Instagram

מגוון – המידע של Big Data מובנה הוא כולל המון מידע מכל הסוגים הוא כולל שמע, טקסט, קבצי וידאו, וכמויות של מידע חיוני לארגון.

גודל של מידע – Big Data מכיל גדלים של מידע לארגון: מה שלא קיים בטכנולוגית אחרות.

מהירויות – Big Data מכיל מהיריות שאינן קיימות בטכנולוגיות אחרות, וניתן לנתח את המידע בצורה מקסימאלית ולהפיק ערכים לארגון.

מתי כדאי להשתמש בטכנולוגיית Big Data ?

ב Big Data ניתן להשתמש בכלל הארגונים והתעשיות. Big Data מקנה את היכולת להשתמש בטכנולוגיה שלה בכל ארגון. ארגונים המשתמשים בטכנולוגיה יכולים לשפר תהליכים ניתוח באמצעותה, לשפר את היכולות הפיננסיות של הארגון באמצעות הטכנולוגיה, לשפר את תשתיות הניתוח של הלקוחות, לשפר את הנכסים, הביטוחים והמשכנתאות של הארגונים, לעקוב אחר התקציבים בארגון, ולהבין כיצד פועלת החברה והתעשייה בצורה טובה יותר. חברת DataCube כתבה בבלוג שלה על הטמעת ביג דאטה הלכה למעשה – שווה קריאה.

לסיכום, Big Data הוא מאגר מידע שמשדרג כל עסק, הופך אותו לנוח יותר לעבודה, קל יותר לניתוח , מעולה לתהליכי קבל החלטות וחשוב לחקור אותו לעומק כדי להבין עד כמה הוא חשוב לעסק שלכם. Big Data עוזר לקטלג, להפיץ מידע, ולהשתמש במידע לשם ניהול ארגון בצורה טובה ונכונה יותר.

אולי גם יעניין אתכם לקרוא:

 

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button