וידאו ואודיו

ספקי DC

ספק DC הוא למעשה יחידה אלקטרונית אשר מספקת למעגלים אלקטרוניים את הזרם החשמל והמתח הדרושים להפעלה שלהם. במילים פשוטות, ספק DC מאפשר לכם לחבר מכשירים אלקטרוניים לחשמל ולא לדאוג כי הזרם והמתח גבוהים מדי או נמוכים מדי.

כיום, רוב המכשירים בהם אנחנו משתמשים זקוקים לחשמל על מנת לפעול או להטעין את עצמם. כך למשל, מחשבים ניידים, אביזרי שמע שונים, טלויזיות, מחשבים נייחים, ואפילו אביזרי חומרה שאנחנו מעוניינים לחבר לרכב שלנו כגון טלפונים חכמים וכדומה. יחד עם זאת, חשוב לדעת להתאים באופן מדוייק את סוג הספק שתרכשו לסוג המכשיר ולדרישות של המכשיר. התאמה שאינה מדוייקת עשויה להוביל חלילה להרס המכשיר ולתקלות שונות אחרות.

הפופולריות והתפקידים של ספקי DC

כיום, הרוב הגדול של הציוד האלקטרוני מופעל באמצעות זרם ישר – DC. יחד עם זאת, המתח הנחוץ והזרם המקסימאלי שעל הספק לספק תלויים באופן ספציפי במכשיר וביישום אליו הוא נדרש. התפקיד של ספר הכוח ניתן לחלוקה למספר תפקידים קטנים יותר – ראשית, יישור זרם החילופין המזין את הספק. שנית, אספקת המתח הנומינלי המיוצב עבור שינויים בצריכה של הזרם. שלישית, להעניק הגנה למכשיר במקרים של זרם יתר, קצר, מתח יתר וכדומה. רביעית, ולא תמיד, ספיגת מכות אנרגיה רגעיות גבוהות, כגון ברקים, ועמידה בפני הפרעות אלקטרומגנטיות שונות.

כיצד לרכוש ספק DC חדש

כאשר אתם רוכשים ספקי DC חדש חשוב מאוד כי תדעו בדיוק איזה סוג ספק אתם צריכים. יש סוגים רבים של ספקים, המגוון הוא עצום, והבחירה עשויה להיות מבלבלת. בחירה שאינה נכונה עשויה לגרום נזק למכשיר שלכם, לעתים אפילו נזק בלתי הפיך. לכן, אם אינכם בטוחים, חשוב שתהיה לכם כתובת להתייעץ עימה בנוגע להתלבטויות שלכם.

קרדיט לתמונה: אתר talmir.co.il

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button