אינטרנט

מה זה תחזוקת אתרים?

הרבה מאוד בעלי עסקים ובעלי מקצוע, סבורים, אחרי שהם מסיימים לבנות אתר אינטרנט שכאן העבודה הגיעה לסיומה. כלומר, ברגע שהם מסיימים לבנות את האתר והוא עלה לאוויר, מכאן והלאה, אין להם מה לעשות אלא לחכות שהגולשים ייכנסו לאתר ויתחילו לבצע פעולות שונות דרכו או באמצעותו. 

הסברה הזאת איננה נכונה כמובן. אם אנחנו רוצים שהאתר יצליח, לא רק למשוך כמה שיותר גולשים ואלה יהפכו ללקוחות שלנו, עלינו לתחזק את האתר באופן עקבי, רצוף, ללא הפסקות, מגבלות או כל דבר אחר. ניהול אתרים זו משימה חשובה לא פחות מתהליך הבנייה של האתר. מסיבה מאוד פשוטה, תהליך הבנייה מסתיים בשלב מסוים, תהליך התחזוקה נמשך כל העת שהאתר באוויר. 

לפני שנסביר מה זה תחזוקת אתרי אינטרנט, צריך לומר, יש מי ששוכר אנשי מקצוע חיצוניים שיתחזקו בשבילו את האתר, יש מי שמגייס לעסק עובד שיתחזק את האתר, בין אם במשרה מלאה ובין אם במשרה חלקית, ויש גם בעלי עסקים או בעלי מקצוע שעושים זאת בעצמם. 

מה זה אומר תחזוקת אתר?

תחזוקה מתייחסת לכמה רבדים. בראש ובראשונה הכוונה היא להוספת תכנים לאתר. בין אם זה אומר מאמרים מקצועיים, בין אם זה אומר הוספת פריטים למכירה, מידע על אותם פריטים, תמונות, סרטונים ועוד. 

שנית, תחזוקה מתייחסת לכל מה שקשור למענה לגולשים שפונים לאתר, מתן תשובות לשאלות, תיקונים וכל דבר אחר שהגולשים מעלים בין אם זה דרך טופס צור קשר באתר ובין אם זה בדרכים אחרות. 

שלישית, תחזוקה מתייחסת גם לכל הנושא של קידום האתר, כולל שיתופי פעולה עם אתרים אחרים, החלפת קישורים וכל דבר שקשור לתחום. 

ארבע, זה כולל גם הוספת עמודים ועדכון האתר על מנת שיתחדש ויתעדכן באופן רלוונטי. 

 

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button