כללי

חמש טעויות נפוצות בפיתוח ועיצוב מוצר

תהליך של פיתוח מוצר הוא נושא מורכב הדורש מומחיות וניסיון, וכל טעות או כשל באחד מן השלבים עלולה להחזיר את התהליך לאחור במקרה הטוב או להביא לכישלון המוצר במקרה הרע.

להלן מספר טעויות נפוצות בתהליך פיתוח ועיצוב מוצר שכדאי להימנע מהן:

  1. הרעיון הוא לא הכל

הוא בהחלט נקודת הפתיחה לכל התהליך, אולם לא כדאי לתת לו חשיבות יתרה. ההיגיון פשוט: יש הרבה רעיונות טובים, אבל רק חלק מהם מצליחים להפוך למוצרים, ומתוכם עוד פחות מצליחים להימכר. זכרו: מוצר שהתחיל מרעיון מעולה אבל עבר תהליך פיתוח ועיצוב גרועים, דינו להיכשל. אולם רעיון סביר שעבר תהליך טוב, סיכוייו להצליח גדולים יותר.

  1. יש דברים שאתם לא יודעים

לעולם אל תניחו שיש לכם די ניסיון או מידע שיאפשר לכם לוותר על אחד השלבים החשובים מכל, הוא שלב איסוף המידע. בשלב זה תמיד תוכלו למצוא נתונים חדשים ומשמעותיים אודות השוק, המתחרים שלכם, חוויית המשתמש של הלקוחות וכן הלאה. ככל שתלמדו יותר, כך יגדלו הסיכויים למצוא את הפוטנציאל החדשני; בעוד שאם תופתעו לגלות מידע חדש ומשמעותי בשלב מאוחר יותר בפרוייקט, יתכן ותיאלצו להתחיל הכל מחדש.

  1. זה לא יתרון, זה פיצ'ר

בשלב איפיון המוצר, הקפידו להתמקד ביתרונות למשתמש ולא במאפייני המוצר (פיצ'רים). הגדירו את הצורך המדויק של הלקוחות ואז חפשו את הפתרון הטכני שיענה להם עליו – משום שהגדרה שיוצאת מן היתרונות למשתמש תסייע לחיפוש פתרונות נוספים שאינם טריוויאליים. לדוגמה, אל תאמרו "המוט הזה נשלף כדי שיוכלו לצלם סלפי ממרחק", אלא "הם רוצים לצלם סלפי ממרחק. איך נענה להם על הצורך הזה?"

  1. עיצוב מוצר הוא יותר מאסתטיקה

נכון, עיצוב מוצר נכון יפיק מוצר יפה, אולם מעצבי המוצרים יכולים לעשות הרבה יותר: כיום, מעצבי מוצרים הם בעלי ידע רחב ופוטנציאל שיכול לתרום להיבטים נוספים בתהליך הפיתוח, ביניהם אסטרטגיה, חדשנות, ניתוח השוק, חוויית משתמש, הנדסת אנוש ועוד.

  1. קחו אותו לאט את הזמן

פרוייקט פיתוח ועיצוב מוצר הוא דבר שלוקח זמן. גם אם אתם משתוקקים לראות את הרעיון שלכם קורם עור וגידים ונמכר בהמוניו, אל תתפתו ללחוץ על אנשי המקצוע בשלבי התכנון והעיצוב, שכן הזמן שאתם עלולים לחסוך עלול לפגוע קשות באיכות המוצר ובסופו של דבר בפוטנציאל השיווקי שלו. זכרו: מוטב לעבוד באופן מקצועי ומסודר שלוקח מעט יותר זמן, מאשר להיחפז ולהיכשל.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button