וידאו ואודיו

מחקר: סרטונים מצחיקים טובים ליצירתיות

סרטונים מצחיקים מרוממים את מצב הרוח, ומצב רוח חיובי תורם ליכולת משופרת לפתרון בעיות וליצירתיות רבה יותר. אז למה לא לכלול אותם בשגרת הבוקר?

צפייה בסרטונים מצחיקים בזמן העבודה גורמת למצב רוח טוב והרגשות החיוביים הללו מיתרגמים ליכולת פתרון בעיות משופרת, חשיבה יצירתית יותר ובסופו של דבר לפריון רב יותר. הממצאים האלה עלו ממחקר שפורסם בכתב העת המדעי Psychological Science.

באופן כללי, מצב רוח חיובי נמצא ככזה שמגביר פתרון בעיות יצירתי וחשיבה שהיא גמישה אך גם זהירה," אמרה רובי נדלר, שותפה לכתיבת המחקר שבוצע באוניברסיטת ווסטרן אונטריו.

הסרטון המצחיק ביותר שבו השתמשו החוקרים היה של תינוק צוחק. הסטודנטים שהתנדבו להשתתף במחקר הפגינו ביצועים טובים יותר במשימות מורכבות שכללו זיהוי דפוסים כאשר צפו בסרטונים שמחים או האזינו למוזיקה שמחה, כמו מוזיקה עליזה מאת מוצרט, בהשוואה לביצועיהם כאשר צפו בסרטונים עצובים או האזינו למוזיקה עצובה.

"אם יש לכם פרויקט שבמהלכו אתם רוצים לחשוב באופן חדשני, או שיש לכם בעיה שצריך לשקול בתשומת לב, שהייה במצב רוח טוב תוכל לעזור לכם לעשות זאת," אמרה נדלר, והוסיפה: "אני חושבת שבאופן בלתי מודע אנשים מנסים להכניס את עצמם למצב רוח טוב באמצעות צפייה בסרטוני וידיאו."

סרטונים מצחיקים במקום חדשות רעות

אנני מרפי, עיתונאית, סופרת ויועצת, שעוסקת בתחום הלמידה ושיפור הביצועים העצמיים, התייחסה למחקר בבלוג שלה (anniemurphypaul.com) וציינה שממצאיו יכולים לשמש כטיעון טוב למה לכלול צפייה בסרטונים מצחיקים בשגרת הבוקר שלנו. כשם ששתיית קפה ממריצה את ייצור הדופמין, שהוא מוליך עצבי טבעי שקשור לריכוז, תכנון, למידה ותחושת תגמול, צפייה בסרטונים מצחיקים כדבר הראשון שעושים על הבוקר עשויה לעזור לנטרל את האפקט משבית השמחות של פקקי התנועה המעיקים של תחילת היום.

 

על כל פנים, כמו שכותבת ג'ן האבלי לוקוולדט מ-PayScale, אין ספק שהצפייה בסרטונים מצחיקים מביסה את האפקט של קריאת הכותרות הבדרך-כלל-רעות בעיתוני הבוקר או את השפעתו של מעבר על תיבת הדוא"ל הנכנס שלנו. הרבה אנשים משתפים בדפי הפייסבוק שלהם סרטונים מצחיקים של ילדים ובעלי חיים, ואפשר לנצל זאת לטובת המש היום שלכם. מכיוון שאין לכם זמן על הבוקר, אתם יכולים גם לצרף לרשימת האתרים המועדפים שלכם כאלה שמתמחים בהבאת הדברים הכי מצחיקים מהרשת, כמו funnyordie.com או collegehumor.com.

 

עדכונים נוספים מהתחום:

http://www.hrus.co.il/

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button