אינטרנט

מה זה קידום אתרים בגוגל ולמה זה חשוב כל כך?

קידום אתרים אורגני הוא שירות אינטרנטי המוצע על ידי חברות פרסום שונות המתמחות בשירותי פרסום באינטרנט. הפרסום באינטרנט מונה עשרות טכניקות שיווק כאשר המובילה שבהן היא הקידום האורגני. הסיבה לכך שטכניקת פרסום זו היא המובילה היא לא רק התוצאות לטווח הארוך ויחסי ההמרה הגבוהים יותר אלא כיוון שקידום אתרים משפיע על העסק ברמה קריטית ביותר.

כיצד זה מתבטא בהבאת לקוחות חדשים או איבוד לקוחות פוטנציאלים?

כיום אנשים כבר לא מחפשים נותני שירותים בדפי זהב או עיתונים שונים. כאשר מחפשים איש מקצוע או חברת שירותים בתחום מסוים באזורינו – נכנס לגוגל ונבצע חיפוש. נכנס לתוצאות הראשונות ומהן נסנן את נותן השירותים שאנו נאמין בו ונרצה לשכור את שירותיו. יותר מ95% מהגולשים ברשת נכנסים לחמשת התוצאות הראשונות בגוגל כאשר רובם נכנסים לתוצאה הראשונה, לאחר מכן לשנייה וכך הלאה בסולם הדירוג. הדבר קורא באופן טבעי מכיוון שלא רק שהתוצאה הראשונה נגישה יותר אלא שחברה המדורגת ראשונה נחשבת למומחית וחזקה בתחומה. נרחיב על כך בהמשך.

מעצם זה שלקוחות עשויים לאתרים של מתחרים שלכם ולא לאתרים שלכם אתם בעצם מפסידים לקוחות פוטנציאליים ואלה מזמינים מהמתחרים שלכם. לעומת זאת אם תקדמו את האתר שלכם בגוגל אתם תוכלו להביא את אותם גולשים אליכם ולהפוך אותם ללקוחות משלמים. כך תוכלו להרחיב את מעגל הלקוחות שלכם, להכניס יותר כסף בעסק וכל זה משמעותי וקריטי להתקדמות העסק שלכם.

כיצד קידום אתרים משפיע על מיתוג העסק?

מיתוג העסק בעיניי רבים היא כיצד נתפס העסק בעיניי הלקוח. האמת שמיתוג מורכב מפירושים רבים אולם אם נתייחס לרגע לנושא הפרסום וההיכרות עם המותג (כלומר עם העסק) הרי שהופעה של אתר העסק בין התוצאות הראשונות בגוגל רק תהפוך את העסק לאוטוריטה בתחומו. לדוגמה אם אתם מחפשים חנות כלי נגינה וביצעתם חיפוש בגוגל, וודאי תחשפו לתוצאות רבות של אתרי חנויות אלקטרוניות המשווקים כלי נגינה שונים עם משלוחים לכל רחבי הארץ. כמובן שהחנויות שיופיעו ראשונות ייחשבו לפופולריות ול"טובות" ביותר בעיניי הגולשים מכיוון שהן מופיעות בתוצאות הראשונות. מכאן שהקידום אכן משפיע על איך לקוחות רואים אתכם אל מול המתחרים בתחום שלכם ומכאן שחשוב מאוד לבצע קידום אורגני לכל אתר וכל עסק כיום.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בדקו גם
Close
Back to top button