טכנולוגיה רפואית

מה חשוב לדעת לפני השתלת מיניסקוס?

השתלת מיניסקוס היא הליך כירורגי שבו מסירים את המניסקוס ממפרק הברך. המניסקוס הוא סחוס קטן המסייע בייצוב מפרק הברך. הוא משמש גם להגנה וריפוד העצמות בברכיים. העולם עומד בפני האתגר למצוא תרופה למחלה. יש אנשים שניסו למצוא פתרון על ידי ניסיון לתקן את המניסקוס שלהם אך בהצלחה מוגבלת.

מקרה של השתלת מיניסקוס

זהו מקרה מבחן על תוצאות ניתוח השתלת מיניסקוס. החולה היה זקן שסבל מאוסטאוארתריטיס קשה. הוא סבל מכאבים עזים בברך ימין ולא הצליח ללכת כראוי. הוא היה בבית חולים מספר חודשים והרופאים חששו שהוא לא ישרוד את הניתוח. אולם באמצעות ניתוח הצליחו הרופאים להציל את חייו ולהחזיר לו את הניידות ברגלו הימנית וכן את תפקודו.

אז כיצד ההליך מתבצע?

ההליך הכירורגי הנפוץ ביותר לטיפול בפציעות מניסקוס הוא השתלת המניסקוס. ההליך מתבצע על ידי החדרת שתל מהברך לחלק הפגוע של המפרק. השתלת מניסקוס היא הליך כירורגי המשמש לקיבוע המניסקוס הפגוע במפרק הברך. ההליך כולל החדרת שתל של סחוס מחלק אחר של הגוף לתוך האזור הפגוע. עלינו ללמוד כיצד להחליף את תפקוד גוף האדם ולטפל בו. אנחנו צריכים ללמוד איך זה עובד ואיך אנחנו יכולים להשתלט על הגוף שלנו.

המניסקוס הוא כלי דם מרכזי המחבר את מפרק הברך לעצם השוק. המניסקוס ידוע גם בשם המניסקוס המדיאלי, והוא מגן על מפרק הברך מפני נזק מכל פגיעה או טראומה. מניסקוס קרוע או פגום עלול לגרום לכאב רב ולנזק לברכיים שלך, מה שמקשה מאוד על ההליכה או הריצה. הבעיה של ניתוח השתלת מניסקוס היא עדיין בעיה גדולה בעולם. הטכנולוגיה לא התקדמה כפי שציפו. השתלת מיניסקוס בהחלט בעלת תועלת עצומה עבור לא מעט אנשים.

>אולי יעניין אתכם לקרוא גם על קרע במיניסקוס

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button