וידאו ואודיו

כבל USB ושימושיו

אין כמעט מקום בו אנו נמצאים ללא כבל USB המשמש אותנו לקשת רחבה של פעולות שונות. אנו צריכים כבל USB במטרה להטעין את הסמארטפון שלנו ברכב, בבית או במשרד, במטרה להעביר מידע מנקודה A לנקודה B למשל להעביר את התמונות שצילמנו בסמארטפון או במצלמה הדיגיטלית למחשב או לכונן דיסק און קי.

בנוסף, כל מי שעושה שימוש במחשב במקביל לטלוויזיה הביתית עושה בכבל שימוש רב זאת בכדי לצפות בסדרות וסרטים המשודרים במחשב הנייד (בצפייה ישירה, פופקורן טיים, קודי, טורנטים שהורדנו למחשב) אך מחוברים למסך הטלווזיה כדי שנוכל לצפות בהם על מסך גדול באיכות גבוהה ובעוצמת הקול המועדפת עלינו, על הספה בכייף.

למעשה, מדובר במוצר סופר פשוט אך בעל משמעות אדירה הן לצרכים אישיים, טכניים ועסקיים גם יחד. כאמור, לכבל ה- USB יש שני שימושים האחד הינו להעביר מידע והשני הינו לספק אנרגייה חשמלית.

 

איך בוחרים כבל USB?

בכדי שהכבל יבצע את התפקיד שלו, עלינו לבחור בכבל בעלי התנגדות נמוכה, כך הוא יוכל להעביר כמות של זרם חשמלי ויחד עם זאת להעביר את אותו זרם מבלי להתחמם.

טרם אתם בוחרים את הכבל המתאים עליכם לוודא שהחומר ממנו עשויים החוטים הינו מתכת מוליכה, סוג של סגסוגת. גם עובי החוטים רלוונטי שכן ככל שהחוט עבה יותר כך הכבל מוליך טוב יותר חשמל. אם אתם מעוניינים בכבל שמטעין בצורה מהירה, בחרו בכבל קצר וודאו כי הכבל מכיל שכבה מוליכה נוספת אשר תפקידה למנוע כניסה של רעשים חשמליים.

 

מדובר באחת הטכנולוגיות היותר פופולאריות בשוק הטכני. למעשה, הכבלים מסוג USB מאופיינים בארבעה חוטים כאשר שניים מהם מעבירים את המידע בין המכשירים והשניים האחרים מספקים את המתח, זאת בכדי שהמכשיר יוכל להיטען תוך כדי הפעולות אותן אנו מבצעים. יש שני 3 סוגים של כבלי USB.

ההבדל בין הסוגים טמון בעיקר במהירות שבה הם פועלים. המתקדם שביניהם מספקת חיבור נוסף, בנוסף לארבעה הרגילים במטרה לאפשר מהירות גבוהה שעולה על 5 ג׳יגה. אז בפעם הבאה שאתם זקוקים לכבל מסוג זה בדקו את הצרכים שלכם לפני כן ובחרו את הכבל בהתאם לקריטריונים שתיארנו לעיל, כך תהנו מכבל איכותי שישמש אתכם לטווח ארוך.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בדקו גם
Close
Back to top button